Doğal Yatak Nedir?

Günümüze kadar pek de önemsemeyen uyku kültürümüz pandemi dönemi ile birlikte önemini tekrar kazandı. İyi bir uykunun kıymetini ve bunun sağlığımıza yansımasını tekrar hatırladığımız bu günlerde, yattığımız yatağın doğal ve organik malzemelerden üretilmiş olmasının da altını bir kez daha çiziyoruz. Geçmişte yattığımız, pamuk yataklar, yün yataklar, keten yataklar günümüz teknolojisi ile birleşip gelişmiş bir uyku konforu yaratır hale geldi ve tekrar evlerimizde yerini aldı.

Doğal yatak kavramı birçok kullanıcı tarafından henüz anlaşılmaya çalışılıyor. Peki bu doğal yatak nedir, doğal yatak nasıl olur ve doğal yatak seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Pamuk, yün, deve tüyü, at kuyruğu kılı, at kılı, lateks gibi materyallerin birbiriyle harmanlanmasıyla bir araya getirilen ürünlerdir. Bu harmanlanma sürecinde doğal materyaller hiçbir kimyasal sürece ve maddeye maruz kalmamalıdır. Bu doğal yollarla elde edilen yatakların da kendi içlerinde sertlik yapıları mevcuttur. Aynı zamanda bu yataklar insan anatomisine uygun yapıda olduğu ve içerisinde kullanılan materyallerle doğal katmanlar oluştuğu için yatak nefes alır ve doğal bir klima görevi görür, yazın terletmez kışın ise sıcak tutar.

Yatağınızın nefes alması sayesinde bu yataklarda bakteri, küf, mantar, mite gibi zararlı oluşumlar olmaz. Bu yatağınızı uzun ömürlü olmasını ve uzun yıllar kullanabilmenizi destekler.

Doğal yatak seçimi yaparken, kullanılan malzemenin sertlik yapısına, aynı zamanda yaylı ya da yaysız olmasına da karar vermelisiniz. Müşteri temsilcinizden alacağınız bilgiler doğrultusunda uyku alışkanlıklarınıza ve anatominize uygun bir yatak seçimi ile ilerleyebilirsiniz. Hiçbir kimyasal malzeme kullanılmayan ve kimyasal işleme maruz kalmayan bu doğal yataklar size yepyeni bir uyku deneyimi sağlarken aynı zamanda sağlığınızı ve bağışıklık sisteminizi de destekleyecektir.

İyi bir uyku bazal metabolizmanızı da destekleyecektir. Gün içerisinde yorulan ve tükenen kasların kendini yenilemesini ve zindelik duygusunu kazanmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca REM uykusu sayesinde, zihnimizin dinlenmesini, öğrendiklerimizin pekiştirilmesini ve ruh sağlığımızın korunmasını da desteklemektedir.

İyi bir uykunun ise en kısa formülü kesinlikle doğal bir yatak ve yattığınız yatağın sizin anatominizi desteklemesidir. Kaliteli bir uyku için Hälsa yataklarını inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Diğer Yazılar

Menü