Doğa Herkesin Hakkı

Doğal kaynaklar ve ormanlar yönünden oldukça zengin olan İsveç, Avrupa’nın 5. büyük ülkesi. Doğaya bu kadar yakın olmak İsveç’te hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Böylece her mevsimi yakından deneyimleme şansını yakalıyoruz. Günlük yaşamı “allemansrätten” kavramı, yani “doğada özgürce gezinebilmek, doğa herkesin hakkı” anlayışı şekillendirir. Bu sayede doğaya hep özel bir hassasiyet ile yaklaşmak koşuluyla herkes doğanın keyfini sürebilir.

Hälsa’nın üretim ve tasarım anlayışı içinde bulunduğu toplumun temel kavramlarıyla şekilleniyor.

İskandinav Tasarım Anlayışı

İsveç toplumunda doğaya her zaman büyük saygı ve özenle yaklaşılır. Günlük hayatın tüm pratiklerine yansıyan bu tutum üretim endüstrisinde de aynı şekilde devam eder. “Yataklarımız en az onları meydana getiren doğal malzemeler kadar uzun ömürlü olmalıdır.” felsefesiyle hareket ediyoruz. Hälsa uyku ürünlerini de bu bakış açısı ile tasarlıyoruz. Tasarımlarımızda aşırı dekoratif elementlere yer vermiyoruz. Bunu sade ve işlevsel olarak yorumluyoruz. İskandinav tasarım anlayışına paralel, İsveç estetiğini öne çıkarıyoruz.

Geleneksel El İşçiliği & Teknoloji

El sanatını teknoloji ile buluşturuyoruz. Hälsa yataklarında geçmişin el ustalığını geleceğin teknolojileriyle buluşturuyoruz. Yenilikçi teknolojilerin kullanıldığı yataklarımızın her biri, aynı zamanda ustaların el becerisiyle şekilleniyor.

Hälsa’da yatak çerçevesinin yerleştirilmesinden kumaş teyeline kadar yatak üretiminin neredeyse her aşamasında özenli ve usta eller iş başında. Hiçbir makinenin ulaşamayacağı titizlik ve maharetle tek tek üretilen yataklarımızda kendinizi çok özel hissedeceksiniz.

Benzersiz Hälsa el işçiliği, yatak üretimini bir uyku sanatına dönüştürüyor, size güvenli ve özenli ellerde eşsiz bir uyku deneyimi yaşatıyor.

8 Element & Sürdürülebilirlik

8 element yataklarımızın doğal yapı taşlarını oluşturuyor.  At kuyruğu kılı, doğal lateks, yün, deve tüyü, ipek, doğal pamuk, keten ve İsveç çeliği Hälsa yataklarının en temel unsurları.

At Kuyruğu KılıDoğal PamukDoğal LateksYünDeve TüyüİpekKetenİsveç Çeliği

Hälsa olarak daima daha iyisi için çabalıyoruz. Yenilenebilir enerji kaynaklarını operasyonumuzun temel unsuru haline getirerek ve biyolojik olarak parçalanabilir materyalleri ürünlerimizin hammaddesi olarak tercih ederek karbon ayak izimizi azaltmak için çabalıyoruz.

Hälsa’yı tercih eden bireylerin de tüketim tercihleriyle kişisel karbon ayak izlerini minimize edebilecekleri uzun ömürlü ve sağlıklı ürünler üretiyoruz.