Uzun Gece-Gündüz Saatleri

Sağlıklı bir beden ve zihin için uykunun önemi büyük. Sağlıklı bir uyku için derin ve deliksiz saatler. Uyku melatonin tarafından yönetilen bedenin sirkadiyen ritmi ile uyumlanıyor. Çok uzun gece ve gündüz saatlerine maruz kalmak biyolojimizin uyku döngüsüne doğal olarak uyumlanmasını zorlaştırıyor.

İsveç, kuzey kutup noktası yakınlarında konumlanıyor. Haliyle İsveç halkı yüzyıllardır çok uzun gece ve gündüz saatlerine maruz kalıyor. Sağlıklı uykuyu deneyimleyebilmek için uyku sanatına yaptıkları yatırım ve bu konudaki rafine bilgileri ile biliniyorlar.


Sağlıklı Yataklar & Doğru Katmanlar

Yüzyıllar boyunca biriken bilgi ile doğal ürünlerden, insan ile en uyumlu ve sağlıklı yatakların nasıl olması gerektiği ortaya çıkıyor. Sağlıklı uykunun temel unsurlarına yatakta katman olarak yer vermek, bu katmanları insan fizyolojsine uygun sağlıklı uyku postürünü sunacak şekilde sıralamak…

İsveç’in uyku uzmanlığından gelen rafine bilgilerle yataklarımızı üretiyoruz. Uykuya daha dikkatli bir yerden yaklaşıp sağlıklı yaşamın merkezine konumluyoruz.

İsveç Tasarımı

Hälsa’nın doğal yataklarında İsveç tasarımı ön planda yer alıyor: Sadelik ve işlevsellik.

Hälsa’da yataklar Belçikalı tasarımcı ‘Rik Claerhout’ ve İtalyan tasarımcı ‘Camilla Zanatta’ gibi tasarımcılarla İsveçli doğa füzyonundan ilham alan bir sanat formuna dönüşüyor. Rik’in tasarımları Camilla’nın Earth kumaşıyla birlikte İsveç’in güzel doğasının canlılığını evinize getiriyor.

Hälsa’da doğanın ortasında sessizliğin sesini dinlerken huzuru yeniden keşfediyorsunuz.

İsveç Mobilyacılar Birliği

İsveç’te üretim yüksek standartlara bağlanır. İsveç’in doğal kaynakları, kendine özgü sürdürülebilirlik düşüncesi ve değerleri tüm ülkelerde bu kadar net değildir ve uygulanmaz. Bu İsveç mobilya endüstrisine uluslararası pazarda güçlü rekabet avantajı sağlar.