GenelHälsa

İsveç Başkonsolosluğu ile Sürdürülebilirlik Projesi

İsveç yaşam anlayışının merkezinde olan sürdürülebilirlik, İsveç menşeili firmaların üretiminin de merkezinde yer alıyor. 2022 yılında İsveç Başkonsolosluğunun buluşturduğu firmalar projede paydaş olarak yer alıyor.

Hälsa yenilenebilir enerji kaynaklarını operasyonunun temel unsuru haline getiriyor ve biyolojik olarak parçalanabilir materyalleri ürünlerinin ham maddesi olarak tercih ediyor. Böylece karbon ayak izini minimize ediyor.

Konsolosluk ile yürütülen proje kapsamında doğa ve çevreye saygı içerisinde üretilen ürünler QR kod ile etiketleniyor. Her firmanın kendi sürdürülebilir süreçlerini anlattığı web sayfasına yönleniyor. Böylece son kullanıcı alışverişlerinde tercih ettiği firmanın üretim süreçlerindeki sürdürülebilir pratikler ile ilgili net bilgiye ulaşıyor.

Doğaya saygı doğrultusunda Hälsa son kullanıcıyla her ürünü için hesaplanmış karbon ayak izini ve ürün ham maddelerinin menşeini paylaşmayı hedefliyor. Böylece bilinçli satın almanın önünü açarak kullanıcıları doğru ürünleri keşfetmeye ve onları tercih etmeye yönlendirmeyi planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

DAHA FAZLA BLOG