Sağlık

Covid-19’un yaşamadığı tek yüzey…

Covid-19 Corona virüsün Amerika’da yapılan araştırmalar sonucunda plastik kumaşlarda ve yüzeylerde uzun süre kalabildiği tespit edildi. Doğal pamuklu kumaşlarda ise virüsün 170 kat daha az süre yaşayabildiği ve doğal pamuklu kumaşın yüzeyinde sadece bir saat kalabildiği açıklandı. Haberin tamamını okumak için tıklayabilirsiniz.

ABD’nin Florida eyaletinde yapılan bu araştırmaya göre Covid 19 Corona virüsü, doğal pamuklu kumaş yüzeylerde 24 saat içinde tamamen temizlendiği görülmüştür. Hälsa yataklarında ve ev tekstilinde sertifikalı %100 doğal pamuk kullanılır. İçeriğinde kullanılan malzemeler de aynı şekilde sertifikalı ve doğal materyallerden oluşmaktadır. Sağlığımızı ve sevdiklerimizin sağlığını en çok önemsediğimiz bu günlerde bir kez daha görüyoruz ki günün en çok zamanını geçirdiğimiz yer; yatağımız ve yatağımızın hayatımızdaki yeri ön planda. Kelime anlamı ‘sağlık’ olan Hälsa markası, önce insan sağlığı diyerek İsveç kalitesini ve doğallığını Türkiye’de birçok noktada bulunan, yeni sağlık yönetmeliğine uygun mağazalarında ve online mağazasında sergiliyor.

Doğal bir ısı dengesi sağlama özelliğine sahip olan Hälsa “Stockholm” yatak, İskandinav tarzının doğal ve minimalist geleneğini yansıtan kumaşıyla birlikte, size serin ve deliksiz bir uyku yaşatıyor. 4 mevsim kullanıma uygun, yün malzemesinin en kaliteli ve en doğal hali olan İngiliz yünü, sıcak ve soğuğa karşı yalıtım sağlıyor.

Hälsa “Stockholm” Pamuk liflerinden elde edilen doğal pamuklu kumaşı sayesinde vücut ısınızı dengeliyor, yatağınızın kuru kalmasını sağlıyor, cildinize dost ve hijyenik bir uyku ortamı sunuyor. Korona virüsle mücadelede, sertifikalı, doğal pamuklu kumaşların kullanıldığı Hälsa yatakları, size yardımcı olabilmek adına tüm Türkiye’ye online mağazasıyla hizmet vermektedir. Deneyimlemek isteyenleri tüm hijyen koşullarının sağlandığı ve tek kullanımlık örtülerle hizmet veren Hälsa mağazalarına bekliyoruz! Mağaza iletişim bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Siz de sağlığınızı ve rahatlığınızı düşünün; Doğal pamuklu Hälsa yatak, yastık, yorgan ve alezlerine bir göz atın…

Sağlıkla kalın!

*17 Haziran 2020 Sabah.com.tr haberinden alıntı yapılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

DAHA FAZLA BLOG