Genel

Kuzey Işıkları “Aurora Borealis”

“Aurora Borealis” Kuzey Işıkları (bilinen adıyla) dünyadan atmosfere giren, oksijen ve azot gibi gazlarla çarpışan, güneşten salınan elektrik yüklü parçacıklar arasındaki çarpışmaların neden olduğu inanılmaz bir ışık gösterisidir. Bu ışıklar kuzey ve güney yarın kürelerin manyetik kutuplarının etrafında görülür. Eylül başından Mart ayının sonuna kadar, İsveç’in kuzeyinde bulunan “Lappland” şehri bu doğa mucizesini izlemek için en mükemmel lokasyonlardan biridir. Kuzey ışıklarını izlemek için gittiğinizde köpeklerle kızak, kayak ve kar arabası turları yapabilirsiniz. Abisko Ulusal Parkı’ndaki Aurora Sky İstasyonu, dünyanın en büyük ışık gösterisini izlemek için özel olarak inşa edilmiştir. Burada bulutsuz gökyüzünden dolayı çok net görebilir ve fotoğraflayabilirsiniz.

Hälsa Lappland modeli yatağı bu doğa mucizesinden esinlenerek, doğanın bize sunduğu en nadide ve değerli materyallerinden bir araya gelmiştir. İsveç’te Landskrona’da usta ellerin yarattığı benzersiz Hälsa “Lappland” yatak, uyku kalitenizi en üst seviyeye taşır. Sabah uyandığınızda uyku sanatımız ile tanışmış olacak ve daha önce “gerçekten” uyumamış gibi hissedeceksiniz. Uykuyu benzersiz bir deneyime dönüştüren bu özel yatak, sizi her gece büyüleyici ve konforlu bir uyku dünyasına taşıyor. İçeriğinde %100 doğal at kuyruğu kılı, ilave olarak organik pamuk ve organik yün bulunan Hälsa Lappland Yataklarının yaşattığı doğallık duygusu, el işçiliği sayesinde daha da artıyor.

Dünyaca ünlü sertifikalara sahip ve özellikle Türkiye’de tek GOTS sertifikası olan “Lappland” yatağı deneyimlemek için sizleri mutlaka Hälsa mağazalarına bekliyoruz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

DAHA FAZLA BLOG