Genel

Deve Tüyü Yastık & Yorgan

Isı dengesiyle öne çıkan deve tüyü malzeme Hälsa’da tamamen hayvan hakları korunarak temin ediliyor. Birbirinden değerli uyku ürünlerini meydana getiriyor.

İdeal uyku ortamı sıcaklığı olan 19-22 °C’yi yatak odasında korumak sağlıklı uyku için oldukça önemli. Uyku alışkanlıklarını incelediğimizde her birey farklı uyku ve örtünme stilleri geliştiriyor.

Deve tüyü, gündüz ve gece arasında çok yüksek sıcaklık farkı bulunan çöl şartlarına bile uyum sağlıyor. Haliyle ısıyı dengeleme özelliğiyle öne çıkıyor. Bu değerli malzeme bahsettiğimiz özelliğiyle ender doğal hammaddelerden biri olarak doğada yer alıyor. Böylece uyku süresince vücudunuzun optimum sıcaklıkta kalmasını sağlıyor.

Özellikleri nelerdir?

  • Dirençli, parlak ve pürüzsüz yapısıyla öne çıkıyor.
  • Isı yalıtımı özelliği ile biliniyor. Bu özelliği develerin sıcaklık farklı çok yüksek olan çöl iklimine adapte olan hayvanlar olmasından ileri geliyor.
  • Hafiftir. Bu sayede kumaş ve dolgu malzemesi olarak kullanılabiliyor.
  • Yüksek maliyetlidir. Temin edilme süreci zahmetli ve zor olduğundan nadir bulunuyor.

Nasıl temin ediliyor?

Deve tüyü kırpılarak, taranarak ya da dökülen tüylerin toplanması ile temin edilir. Yöntemlerin hiçbirinde deveye zarar verilmez. Develerin tamamen tüy dökmesi yaklasık 6 ila 8 hafta sürer. Tüyleri kırpmak bu süreci hızlandıran yöntemlerden biridir.

Tüyler toplantıktan sonra bir ayrışma işlemi gerçekleştirilir. Bu sayede koruyucu işlev gören kaba, sert tüyler ayrıştırılarak alt tüyler elde edilir. Ayrıştırma işleminden sonra hijyen aşamasına geçilir. Tüyler hayvanın cildindeki yabancı maddelerden arındırılır.

Başka maddelerle birleştirilmemiş saf deve tüyü, bu doğal maddenin en kaliteli halidir. En yüksek verimi almak için Hälsa, uyku ürünlerinde %100 doğal deve tüyü kullanır.

Doğal Bebek Yorgan & Yastığı

Uyku bebek gelişiminde büyük rol oynuyor. Bebeğinizin sağlıklı bir uyku ortamına sahip olması gelişimini destekliyor.

Hälsa bebeğinizin hassas cildini dikkate alarak yorganın temas yüzeyini en doğal dokuyla buluşturuyor. En kaliteli pamuk liflerinin tek tek ayrışmasıyla üretilen Ljungan yorgan kumaşı yumuşak dokusuyla uyku esnasında bebeğinizin cildiyle uyum yakalıyor.

Doğal kumaşı ve onunla uyumlu iç dolgusu ile sayesinde hava sirkülasyonuna izin veriyor. Doğal olarak iklimlendirme sağlıyor. Isı dengesiyle terlemeyi azaltıyor. Aynı zamanda uyku esnasında miniğinizin vücuduna nefes aldırıyor.

Hayvan Hakları ve Sürdürülebilirlik

Deve yünü yeşil üretime uygun doğal hammaddelerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Tüylerini dönem dönem doğal olarak döktüğünden süreçten zarar görmüyor.

Hälsa ürünlerinde kullanılan deve tüyü boyama, form değiştirme gibi işlemlerden geçmiyor. Saf haliyle dolgu malzemesi olarak uyku ürünlerinde yerini alıyor. Dolayısıyla zararlı hiçbir kimyasal barındırmıyor.

Saf deve tüyü hem çevreye hiçbir şekilde zarar vermiyor. Hem de doğallığı ile en sağlıklı alternatiflerden biri olarak ortaya çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

DAHA FAZLA BLOG