Sağlık

İf Diyeti ile Bağışıklığınızı Güçlendirin!

Bağışıklık sisteminizi güçlendiren bir diyete ne dersiniz? Son zamanlarda sıkça duyduğunuz aralıklı oruç, intermittent fasting, aralıklı diyet yapmak, if diyeti… Aralıklı olarak oruç tutarak fazla kilolardan kurtulmak, şu sıralar sıkça başvurulan diyet yöntemleri arasında yer alıyor.

Hızlı diyet yöntemlerinden olan if diyeti yapmak, çoğu kişi tarafından en çok uygulanan sağlık ve fitness trendlerinden biridir. Kilo vermek, daha sağlıklı yaşamak, vücudunuz ve beyniniz üzerinde kontrolü sağlamak için en güçlü yöntemler arasında yer almaktadır. Ruh içerisinde derin bir huzur yaratan if diyeti, vücudu forma sokarak; fazlalıklardan ve stresten arındırmaktadır.

İf Diyetine (Intermittent Fasting Diyete) Nasıl Başlanır?

Ruhunuza iç huzur getirirken vücudunuza da sağlığı getirecek olan if diyetine başlamadan önce dikkat etmeniz gerekenler:

  • Diyetin hızına karar vermek ve planlamak
  • Yemek haricinde tüm aktivitelere devam etmek
  • Rahatsızlık hissettiğinizde diyete ara vermek
  • Diyet sürecine devam etmek ve kendinizi iyi hissedene kadar tekrar etmek

Yeni başlayanlar için if diyetinde 16/8 zaman kısıtlaması ile aralıklı oruca başlamak uygun olacaktır. Akşam yemeği sonrası atıştırmalıkları keserek sabah kahvaltısını atlayarak if diyetine başlayabilirsiniz. Bu diyet ile hem bedeninizi hem de ruhunuzu dinlendireceksiniz.

İf Diyetinin Faydaları

İf diyeti kilo vermeyi desteklemektedir. Aralıklı oruç ile vücuttaki yağ yakımını hızlandırır. Kan şekerini düzenler ve kilo verme sırasında kalori azalımını sağlar.  Intermittent fasting diyet aynı zamanda kalp sağlığını desteklemektedir. Aralıklı oruç, vücuttaki kolesterol oranını düzenleyerek kalbinizi korumaktadır.

İf diyeti kalp sağlığını sağlarken aynı zamanda iç huzuru sağlayarak beyin sağlığını da olumlu yönde etkiler. Böylelikle Alzheimer gibi hastalıkların gelişimini yavaşlatır.

İf diyeti ile sağlıklı bir yaşama adım atmışken bu adımı Hälsa Skellefte yatak modeli ile pekiştirebilirsiniz. İskandinav coğrafyasının el değmemiş doğal güzellikleriyle çevrilmiş huzurlu bir uyku dünyası sunmaktadır. Doğallığın sonsuz enerjisini, sağlığını ve rahatlığını uykunuzda yaşayacaksınız.

Yaşam kalitenizi if diyeti ile yükseltirken; mükemmel dinlenme ortamını ve ekolojik özelliklerine sahip Skellefte yatağı ile uyku kalitenizi yükselteceksiniz. Benzersiz bir uyku deneyimi ile iç huzuru yakarlarken %100 doğal lateks bir yatak olmasıyla ortam nemini düzenleyerek terlemeden vücut ısınızı korumanızı ve deliksiz bir uyku almanıza yardımcı olacaktır. Böylelikle diyetinizin ilk günlerinde yaşayabileceğiniz zorluklarda sunacağı kaliteli uyku ile size destek olacaktır.

İf diyetinizi yaparken Hälsa Skellefte Hybrid ile huzur dolu konforunu keşfetmeniz için sizleri online mağazamıza bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.

DAHA FAZLA BLOG